Як навчити собаку носититягарі та навіщо це потрібно

 • 04 февраля 2022 11:22:13
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 95
 • 0

Вейтпулінг — захоплюючий спорт, яким собака може займатися цілий рік. Ви можете займатися з вихованцем заради задоволення або брати участь в офіційних змаганнях — у будь-якому випадку заняття допоможуть тварині підтримувати тонус, здоров'я та гарний настрій. Дізнайтеся, звідки взявся цей спорт, які собаки можуть ним займатися і як розпочати тренування.

Що таке вейтпулінг і навіщо він потрібний

Собака у спеціальній шлейці пересуває вантаж на певну відстань — у цьому полягає суть вейтпулінгу, незалежно від країни та організатора змагань. Вантаж можуть закріплювати на візку, санях або інших варіантах платформ — все залежить від формату змагань або доступного будинку інвентарю.

Вейтпулінг — дуже цікавий вид спорту. Він не такий швидкий, як аджиліті, і не такий показовий, як послух, але дуже захоплюючий та азартний. Він виник через те, що собак (особливо північних порід) часто використовували для перевезення людей і вантажів. Поступово собаки стали менш затребувані як транспорт, але азартні перегони упряжок трансформувалися й перетворилися на вейтпулінг.

Цей спорт дозволяє показати силу та завзятість вихованця, допомагає тримати його в тонусі, уникаючи ожиріння та супутніх проблем зі здоров'ям. До того ж, велика витрата сил на тренуваннях допомагає собаці заспокоюватися, почуватися спокійно та врівноважено.

В Україні цей спорт регламентується АВРС (Асоціацією власників робітничих собак). Організація встановлює, зокрема, такі правила:

 1. Собака повинен пересунути вантаж (на платформі з колесами) на відстань 4,8 метри за 60 секунд.
 2. До змагань допускаються лише члени АВРС або учасники з тимчасовою реєстрацією.
 3. До участі допускають собак будь-якої ваги та породи, поділяючи їх на 7 категорій за вагою.

Судді суворо контролюють стан собак та амуніції, допускаючи до вейтпулінгу лише здорових тварин у міцних безпечних шлейках. Перед тим, як почати заняття зі своїм вихованцем, обстежте його у ветеринара та отримайте необхідні рекомендації щодо дієти та допустимого рівня навантаження.

Як навчити собаку тягнути вагу

Щоб навчити вихованця тягнути вагу, знадобиться робота двох людей — дресирувальника з помічником. З інструменту потрібні клікер, шлейка, поводок для собаки, візок (платформа), карабін і вантаж для візка. Собака на початок занять повинен комфортно почуватися у шлейці.

Крок 1: Привчіть собаку до клікера

Мета першого кроку в тому, щоб собака за сигналом клікера пішов до вас, незважаючи на опір шлейки.

Помічник сідає за собакою й бере ремінь шлейки. Дресирувальник встає спереду і кличе собаку до себе. Щоразу, коли шлейка хоч трохи натягується, потрібно натиснути клікером. Поступово збільшуйте час натягу, доки він не досягне 3-5 секунд.

Це важливо! На першому етапі потрібно заохочувати навіть найлегші та незначні спроби. Собака має зрозуміти, з чим саме асоціювати звук клікера.

Перший крок — найскладніший у навчанні, тому що спочатку собака не розуміє, чого ви від нього хочете. Він може почати гавкати, скиглити, стрибати, крутитися на місці та поводитисся зовсім не так, як ви очікуєте. Деякі вихованці навіть можуть зазнати стресу від таких тренувань.


Якщо тварина демонструє небажану поведінку, просто ігноруйте її. Не пробуйте щось виправити голосом, рухами чи предметами. Така поведінка дресирувальника тільки переконає собаку в тому, що до цього він поводився правильно. Якщо вихованець занадто збуджений і не хоче змінювати поведінку, поверніться до нього спиною на кілька хвилин, щоб він заспокоївся. Після цього можна повертатися до занять. Пам'ятайте, ідеальний час на одне тренування — 10-15 хвилин. Повторювати їх слід не частіше ніж 2-3 рази на день.

Крок 2. Додайте візок

Мета другого кроку — навчити собаку тягнути візок у потрібному напрямку без стресу та відволікання уваги.

Виберіть предмет, який собака тягтиме за собою під час занять. Якщо ви плануєте виставляти улюбленця на змагання, дізнайтеся, які платформи використовуються професійними спортсменами. Можна використовувати підручні варіанти, наприклад, звичайні пластикові садові візки на чотирьох колесах. Найкраще вибирати модель з бортиками, щоб вантаж не випадав із візка на високих швидкостях та при швидких ривках.

Дозвольте собаці досліджувати візок, щоб познайомитися з його запахом і не лякатися. На це може знадобитися кілька хвилин (або годин, залежно від темпераменту тварини). За допомогою карабіна пристебніть візок до шлейки та повторіть крок 1 — використовуйте клікер при будь-якій спробі потягнути візок вперед (до дресирувальника).

Рекомендується прив'язати до візка мотузку-гальмо. З її допомогою помічник зможе вчасно зупиняти платформу, щоб вона не врізалася у собаку.

Якщо собака почне бігати, відразу переходьте до третього кроку та заповнюйте візок вантажем. Занадто велика швидкість не дозволить добре відпрацювати техніку, а також може призвести до травми, якщо ваш помічник не зможе вчасно зупинити візок.

Крок 3: Додайте вагу

Як тільки вихованець постійно тягне візок у потрібному напрямку, почніть наповнювати його вантажем. Який вантаж вибрати, залежить від розмірів та можливостей тварини. Наприклад, великі собаки легко перевезуть кілька шлакоблоків, а їхні побратими меншого розміру можуть почати, наприклад, з перевезення пляшок з водою або упаковок з кормом.

Навантаживши візок, повторіть вправи з кроку 2, заохочуючи собаку за будь-яку спробу везти візок до вас. На цьому етапі скоротите тренування до 2-3 разів на тиждень, тому що тепер це більше фізичних вправ, ніж дресирування.

Зазвичай собаки швидко адаптуються до нових занять (середній термін — місяць). Вагу вантажу збільшують, призводячи до стандартів змагань. Робити це потрібно поступово, щоб дати собаці наростити м'язову масу та уникнути травм.

Вейтпулінг — відмінний силовий спорт для собак будь-якого розміру. Він схожий на важку атлетику у людей досить азартний і видовищний. Ви можете використовувати тренованого собаку не лише для участі у змаганнях, але й для побутової допомоги. Наприклад, вихованець не відмовиться привезти додому невеликий візок продуктів з магазину, звільнивши вам руки.

 
Свіжі записи з нашого блогу
Які існують права домашніх тварин та як їх дотримуватись?
 • 11 февраля 2022 20:25:38
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 98
  Які рибки можуть жити без додаткової аерації
  • 10 февраля 2022 18:53:12
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 95
   Як навчити собаку носититягарі та навіщо це потрібно
   • 04 февраля 2022 11:22:13
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 94
    Перші дні папуги у новому домі
    • 28 января 2022 10:38:00
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 67
     Гігієна для гризунів у домашніх умовах
     • 20 января 2022 14:18:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 92
      Як доглядати за кішкою взимку
      • 15 января 2022 13:54:00
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 92
       Як вибрати лоток-туалет для домашніх тварин?
       • 11 января 2022 17:54:00
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 108
        Як розважити собаку взимку?
        • 05 января 2022 11:23:00
        • Отзывов: 0
        • Просмотров: 94