Чому собака постійно слідує за господарем

 • 12 декабря 2021 15:01:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 53
 • 0

Деякі собаки переслідують господарів скрізь, зокрема, у ванній кімнаті та під час походів за нічним бутербродом. Це може здаватися милою поведінкою та ознакою великої любові й прихильності. Але собака, який постійно переслідує вас і плутається під ногами, може стати джерелом серйозних травм та інших проблем. Дізнайтесь, чому вихованець ходить за вами хвостиком, і що з цим потрібно робити.

Чому собака слідує за людиною

Собаки — зграйні тварини. Інстинктивно вони йдуть за ватажком (звичайно, якщо визнають когось у сім'ї за ватажка). За ватажком вони йдуть у пошуках харчування, а також для захисту, підтримки та в очікуванні керівних команд. Крім того, собаки люблять спілкуватися, просто можуть насолоджуватися суспільством господаря або йдуть з ним від нудьги, щоб розважитись і зайняти чимось вільний час.

Іноді ми привчаємо собаку постійно ходити за нами слідом. Достатньо кілька разів дати вихованцеві частування, коли він показує таку поведінку, щоб виробився стійкий рефлекс. Іноді навіть ласощі не потрібні — погладжування по голові або схвальний тон роблять свою справу.

Ще одна причина, через яку собака може не відходити від вас, — страх. Нервові, налякані, хворі та невпевнені у собі тварини відчувають тривогу й тиснуться до господаря у пошуках захисту. Найяскравіше така поведінка може виявлятися, якщо вихованець чує грім, салют чи феєрверки. Деякі вихованці настільки тривожні, що починають панікувати, як тільки господар виходить із зони прямої видимості.

Чому собака слідує тільки за господарем

Собаки — розумні тварини. Часто вони обирають собі одного лідера, за яким переважно слідують. При цьому решту людей вони можуть зовсім ігнорувати. Зазвичай це означає, що у конкретній людині собака знаходить усе, що їй потрібно — впевненість, турботу та спокій. Зазвичай таким лідером для собаки стає людина, яка гуляє з нею, годує, грається.

Чому собака ходить із людиною у ванну кімнату

У ванній хочеться усамітнитися, але собака може наполегливо ломитися в кімнату. Вона може не шукати вас, а просто хотіти дослідити цікаве приміщення, наповнене концентрованими запахами. Непрана білизна, косметика та миючі засоби, сміттєвий кошик і навіть власний запах ванної кімнати можуть служити для собаки «магнітом».

Чому цуценя ходить за людиною

У природі цуценята та молоді собаки вивчають світ багато в чому за допомогою батьків — у їхній компанії досліджують нові місця, спостерігають за поведінкою, навчаються, як правильно поводитися. Цуценя, розлучене з матір'ю, «призначає» господаря на його роль. Воно ходитиме за вами, щоб знайти впевненість у собі, а також дізнаватися про все необхідне про новий дім. Чим старшим ставатиме собака, тим менше буде виражено «цуценяче переслідування». У певний момент воно може зникнути повністю.

Чому літній собака ходить за людиною

Літній собака може ходити за вами просто за звичкою. Але якщо це нетипова поведінка, слід насторожитись. Змінена поведінка може говорити про те, що в організмі тварини відбуваються зміни, через котрі собака почувається не так впевнено, як раніше.


Можливо, у вихованця погіршується слух чи зір, спостерігається зниження розумових здібностей (як при хворобі Альцгеймера), проблеми із суглобами. Тому якщо літній собака починає ходити за вами скрізь, покажіть його ветеринару.

Чи залежить собаче переслідування від породи

Слідує собака за господарем постійно чи ні, зазвичай дуже індивідуальне питання. Тим не менш, деякі собаки схильні проводити весь час в компанії господаря. Це стосується двох типів собак — пастуших (робітників) і компаньйонів. Чіхуахуа — типовий представник компаньйонів, цю породу іноді називають «собакою-липучкою». Бордер-коллі та лабрадор-ретрівери — робочі собаки, які теж намагаються перебувати з людьми постійно. А ось тер'єри, наприклад, незалежніші. Представник такої породи швидше піде займатися своїми справами, ніж нав'язуватиметься або мовчазно лежатиме поблизу.

Чим небезпечне собаче переслідування

Коли собака постійно плутається у вас під ногами та нав'язується, у житті можуть виникнути непередбачені труднощі та небезпеки. Об вихованця можна спіткнутися — це може призвести до травм тварини (особливо дрібнопородної) та господаря (наприклад, якщо спіткнутися на сходах).

В ідеалі вихованець повинен триматися поблизу, але не дратувати, а при необхідності без проблем давати господареві спокій. Але якщо він занадто нав'язується або панікує, коли ви йдете, потрібно вживати заходів. До того ж, собака, що переслідує, може агресивно поводитися стосовно інших людей, бруднити меблі, заважати спати та працювати.

Як відучити собаку від переслідування

Насамперед, потрібно переконатися, що вихованець отримує достатньо фізичного навантаження. Втомлений (але не надто) собака зазвичай задоволений життям, у нього немає надмірної тривожності, і господаря він не переслідує.

Потім слід оцінити, як ви реагуєте на небажану поведінку. Лаяти тварину й просто звертати на неї увагу — значить «підживлювати» переслідування. Не дивіться на собаку і не спілкуйтеся з ним, поки він не заспокоїться, не відійде або не знайде інше заняття.

Якщо вихованець слідує за вами від нудьги, запропонуйте йому нові іграшки та головоломки. Класти та встановлювати їх бажано поруч із місцем для сну. Так ви спонукатимете собаку проводити там більше часу і закріпите більше позитивних асоціацій.

У багатьох випадках допомагають тренування. Навчіть вихованця командам «місце», «стояти», «лежати» та «чекай». Головне — навчити тварину залишатися у місці, яке ви вважаєте безпечним.

Тривожного вихованця корисно соціалізувати. Фахівці рекомендують дозволяти іншим людям (іншим членам сім'ї, друзям) годувати та пригощати собаку, іноді вигулювати його. Такий підхід допомагає розсіяти фокус уваги з однієї людини на кількох, і тварина перестає зациклюватися на господарі.

Також варто простежити, щоб інші вихованці та діти не кривдили собаку, а розпорядок дня та правила життя в будинку були йому добре зрозумілі. Впевненість, спокій, фізичні та розумові навантаження — основа стабільного психічного стану тварини. А якщо її психіка стабільна, ризик нав'язливого собачого переслідування мінімальний.

 
Свіжі записи з нашого блогу
Як вибрати лоток-туалет для домашніх тварин?
 • 11 января 2022 17:54:00
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 0
  Як розважити собаку взимку?
  • 05 января 2022 11:23:00
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 3
   Вірусні хвороби у риб: які бувають, як лікувати
   • 30 декабря 2021 21:06:00
   • Отзывов: 0
   • Просмотров: 17
    Топ-10 комах для домашнього утримання
    • 26 декабря 2021 11:37:00
    • Отзывов: 0
    • Просмотров: 35
     Чи можна годувати кішку веганською їжею?
     • 22 декабря 2021 12:04:00
     • Отзывов: 0
     • Просмотров: 29
      Що треба знати, щоб завести хамелеона
      • 15 декабря 2021 16:47:00
      • Отзывов: 0
      • Просмотров: 31
       Чому собака постійно слідує за господарем
       • 12 декабря 2021 15:01:00
       • Отзывов: 0
       • Просмотров: 51
        Чи небезпечний коронавірус для домашніх тварин?
        • 03 декабря 2021 18:14:00
        • Отзывов: 0
        • Просмотров: 55